Hormonální rovnováha

Hormonální rovnováha je klíčová pro optimální zdraví a fungování těla, ať už jde o reprodukční systém, metabolismus, náladu nebo další aspekty.

- Doplňky stravy pro hormonální rovnováhu mohou být určeny pro ženy i muže a cílí na specifické hormony, jako jsou estrogeny, progesteron, testosteron, štítné hormony, inzulín a další.

- Hlavním hormonem spojeným s mužskou hormonální rovnováhou je testosteron. Testosteron ovlivňuje mnoho aspektů mužského zdraví, včetně sexuálního apetitu, reprodukčního systému, svalové hmoty, hustoty kostí a nálady.

Možné dopady narušené hormonální rovnováhy u mužů: snížená sexuální touha, erektilní dysfunkce, únava, deprese, ztráta svalové hmoty, nadváha a vypadávání vlasů.

 Tribulus, Maca, Ashwagandha, Ostropestřec mariánský

Hormonální rovnováha u žen je klíčová pro správné fungování ženského reprodukčního systému, menstruačního cyklu, těhotenství, nálady a celkového zdraví. Ženský hormonální systém je složitý a zahrnuje různé hormony, jako jsou estrogeny, progesteron, folikuly stimulující hormon (FSH), luteinizující hormon (LH) a další.

- Přestože se hormonální rovnováha u žen mění v průběhu života v souvislosti s fázemi menstruačního cyklu, těhotenstvím a menopauzou, někdy se může narušit. Poruchy hormonální rovnováhy u žen mohou mít různé příčiny, včetně stresu, nedostatečného spánku, nevyvážené stravy, hormonální antikoncepce. Možné důsledky hormonální nerovnováhy:polycystické vaječníky, nepravidelná menstruace, bolestivá menstruace, PMS (předmenstruační syndrom), náladové výkyvy, neplodnost, akné, změny hmotnosti, únava a další.

Damiána, Drmek, Červený jetel, Ashwagandha, dong quai, vitamíny (B-komplex, vitamín D),minerály (například zinek, hořčík) 

 

 

Nejprodávanější

  • Řadit dle:
  • 28 položek celkem

Stránka 1/2

Další produkty